5 edycja FMFC przeszła do historii

IMG_5503

V edycja Festiwalu to ogromny sukces artystyczny, organizacyjny, a także niesamowita atmosfera panująca podczas trwania imprezy. Już po razpiąty Sulechów był organizatorem międzynarodowego Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie, który wzorem poprzednich czterech edycji, miał wymiar szczególnie prestiżowy, ze względu na udział światowej sławy wykonawców i ekspertów, którzy swoją wiedzę i umiejętności warsztatowe przekazywali uczniom szkół muzycznych, studentom, nauczycielom, wykładowcom oraz muzykom z Polski, Anglii i Niemiec.

Podczas Festiwalu miały miejsce niezapomniane koncerty Stanisława i Jekateriny Drzewieckich oraz grupy “Leszek Możdżer Trio” w składzie: Leszek Możdżer, Lars Danielsson i Zohar Fresco. Kolejny koncert Leszka Możdżera w towarzystwie wyjątkowych osobowości scenicznych, to niewątpliwie największe wydarzenie artystyczne w historii Sulechowa od czasu pobytu w nim Fryderyka Chopina. W bogatym programie Festiwalu, szczególną uwagę zwróciła wystawa artystycznych fotografii Aleksandra Bakinowskiego, dokumentająca poprzednie edycje Festiwalu. Z okazji małego jubileuszu i niewątpliwego sukcesu kolejnej edycji Festiwalu, chcę szczególnie gorąco podziękować partnerom – sympatykom i przyjaciołom Festiwalu, którzy w znaczący sposób tworzą to muzyczne święto i dzięki którym tak prestiżowe wydarzenie może ciągle się rozwijać.

Chcę również podziękować współpracownikom i oddanej publiczności. Trudno dziś sobie wyobrazić Sulechów bez tego wydarzenia, które ma swój niepowtarzalny klimat i jest ewenementem zestawiając z sobą wielkość miasta i rozmach wydarzenia.
Wspólnie tworzymy markę Sulechowa – Festiwal Muzyki Fryderyka Chopina.
Z wyrazami szacunku
Tomasz Furtak Dyrektor Festiwalu

[fb_button]