Festiwal

Przed nami kolejna XI edycja międzynarodowego Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie, który odbędzie się w dniach 15-17.11.2019r.

Kapitał Festiwalu stanowi jego oddana publiczność, partnerzy instytucjonalni, liczni sponsorzy, światowej sławy wykonawcy i eksperci oraz atmosfera muzycznego święta. Do Sulechowa na kilka dni przyjeżdżają goście z całej Polski, Anglii, Holandii i Niemiec. Festiwal jest objęty Patronatem przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Lubuskiego i Burmistrza Sulechowa.

Partnerami Sulechowskiego Domu Kultury im. F. Chopina przy realizacji Festiwalu jest Urząd Miejski w Sulechowie, Urząd Gminy Rushmoor, College Farnborough, Deutsch-Polnischer Verein Cottbus e.V., Stowarzyszenie – Sulechowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Aktualne informacje na temat Festiwalu zamieszczane są na: www.festiwalchopina.pl.

Podczas XI edycji Festiwalu, wystąpią wybitni pianiści: Chris Jarrett (D/USA), Prof. Edward Wolanin oraz Rossano Sportiello (USA/I).

Koncerty tych artystów to kolejne znaczące wydarzenie artystyczne w historii Sulechowa. Ponadto tegorocznej edycji Festiwalu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć w holu Ratusza z przebiegu 10 edycji Festiwalu, autorstwa Aleksandra Bakinowskiego oraz spotkanie z lokalnymi produktami i kulturą winiarską podczas spotkań towarzyskich, które są tradycją Festiwalu po każdym z koncertów wybitnych artystów.

Dziś trudno sobie wyobrazić Sulechów bez tego wydarzenia, które przez swój niepowtarzalny klimat jest ewenementem, zestawiając ze sobą wielkość miasta i rozmach imprezy. Nie bez przyczyny Festiwal zdobył już szereg wyróżnień i posiada wielu znaczących partnerów indywidualnych i instytucjonalnych. Przedstawiciele lubuskich mediów wybrali Festiwal jako największe wydarzenie w Gminie Sulechów w okresie ostatnich 4 lat oraz jako hit samorządowy 2014 roku w województwie lubuskim.

Tak, jak co roku liczymy na przychylność wiernej publiczności, partnerów, sponsorów, gdyż to dzięki Wam, Festiwal wpisuje się w kalendarz najistotniejszych wydarzeń artystycznych naszego województwa.

Wspólnie tworzymy markę Sulechowa – Festiwal Muzyki Fryderyka Chopina.

Z wyrazami szacunku

Tomasz Furtak

Dyrektor Festiwalu